Proč se zajímat o tento nový typ reklamy právě před následujícími svátky

Nedávné updaty upravily tzv. Showcase Ads pro daleko specifičtější požadavky uživatelů, zatímco přidání videí do těchto „reklamních prezentací“ jenom dá obchodníkům do rukou novou, vizuální cest, jak propagovat jejich značku. Showcase Ads jsou vlastně takové prezentace snímků (či videí), které si může uživatel prohlédnout na jednom místě a na tom jednom místě může vidět hned několik různých reklam a letáků pro různé produkty.

Když Google oznámil Showcase ads v roce 2016, vytyčil si hned dva základní a kritické cíle, které chtěl dodržet: pomoci nakupujícím objevit to, co by chtěli koupit mnohem snadněji a rychleji a také zjistit, kde by to, co chtějí, mohli koupit.

Dnes tento formát reklamy je stále důležitým nástrojem a metodou, kterou využívají obchodníci k „zachycení“ pozornosti nakupujících na internetu za využití spoustu frází a klíčových slov, které nakupující běžně hledají na Google. Avšak tento technologický gigant dělá daleko víc než jen catering pro větší obchodníky, hlavně to půjde poznat během následujících svátků. Nedávné updaty vylepšily Showcase ads a ty se nyní objevují pro daleko specifičtější požadavky, zatímco tím, že Google přidal videa do těchto prezentací, což dalo také obchodníkům novou vizuální cestu, jak propagovat jejich značku.

Ve světě Showcase Ads se toho děje hodně dopředu – vrcholí totiž nakupovací sezóna s přicházejícími svátky. Nyní se pojďme chvíli bavit o nejnovějších updatech Google, výsledcích, které můžeme vidět a pojďme si povědět nyní něco málo o tom, co vlastně mohou obchodníci udělat, aby „vytřískali“ co možná nejvíce z těchto Showcase ads během těchto svátků.

Novinky v Showcase Ads

Vyhledávané výrazy pro Showcase ads se rozšířily
Showcase Ads byly prvotně spuštěny jako reklamy pro příliš obecné a široké výrazy vyhledávání. Nejnovější data od Sidecar ukázaly, žese nyní čím dál víc zužuje tato široká oblast vyhledávaných výrazů a děje se tak čím dál více, čím rychleji se přibližujeme ke svátkům. Navíc k širokým hledaným výrazům se nyní Showcase ads ukazují a vykreslují pro daleko specifičtější a detailnější hledané výrazy.

Tyto termíny, fráze či výrazy, které se nyní pohybují od velmi širokých pojmů jako „pohovka“ nebo „gauč“ k velmi detailním hledaným výrazům jako „pomocný mixér do kuchyně“, indikují snahu Google otestovat daleko větší rozpětí hledaných výrazů a determinovat hodnotu Showcase Ads skrze proces nakupování. Tím, že zapojí již rozhodnuté a cílevědomé hledající nakupující může nakonec Google dovést k daleko větším převodům a pozicím hodnocení Showcase ads jako širokosáhlého formátu.

Dobré Showcase prezentace jsou řídícím faktorem pro vyšší CTR
Minulý rok Google zveřejnil tu informaci, že obchodní reklamy, které se objevovaly co možná nejvíce levém místě na mobilních zařízeních, dostávají daleko větší pozornosti a kliknutí od nakupujících (až třikrát více) než ostatní pozice, které jsou pro reklamy dostupné. Showcase Ads mají podobné výsledky od doby jejich spuštění. Dle Google, ty nejlepší sloty pro SHowcase reklamy mají za následek až 3,6 krát větší než průměrný průměr kliknutí. Nakupující spoléhají na Showcase Ads, že objeví více nových produktů a také obchodníků. A ti, kteří mají své spoty co možná nejvíce nalevo, mají nejlepší příležitost se spojit s potencionálními nakupujícími.

Videa v Showcase Ads
V září, Google oznámil nový přídavek k této funkci – videa v Showcase Ads. Tato funkce dovoluje obchodníkům zarnout videa jakékoliv délky či velikosti spolu s Showcase ads. Video je něco, co mohou obchodníci využít k odlišení od ostatních a slouží jako uchvacující vizualizace, které mají zskat pozornost budoucích nakupujících. Google se choval takticky se spuštěním této funkce – Spuštění funkce videa v Showcase Ads se stalo přesně před svátky.

Je to stále formát, který spoléhá na „objevování“? Podívejme se na data
Showcase ads mohou být brzo efektivním způsobem jak řídit prodej a najít nové zákazníky, ale data nám odhalují, že jsou spíše funkcí „divadelního představení“ obchodníků. Podívali jsme se na výkon Showcase Ads v průběhu šestnácti týdnů mezi červencem a srpnem 2018. Tato data, která se zakládají na příkladu zhruba padesáti amerických obchodníků, ukazuje, že dojmy a zapojení se zvyšuje daleko více, zatímco převody zůstaly relativně stále za celou dobu.
Jak dojmy, tak zapojení se začaly slévat někdy uprostřed září, kdy naprosté rekordy padaly někdy uprostřed srpna. Konverze, na druhé straně, zůstala statická po celou tu dobu šestnácti týdnů zkušební doby, za kterou jsme neviděli větší nárůst než o dvacet procent, což není zas taková sláva.

Expanze Google u Showcase možných hledaných termínů zahrnuje specifické žádosti, což může pomoci trošku popostrčit konverze někdy do budoucna, ovšem právě teď, SHowcase ads jsou spíše formát reklamy, které slouží k průzkumu trhu.

Různé taktiky, které můžete využít během těchto svátků

Využijte Showcase reklamy pro nárůst vaší prezence na internetu
Objevování je klíčem k úspěchu, co se týče Showcase reklam. Zatímco to pomohlo někdy na začátku nakupujícím v rané fázi procesu nakupování je informovat o nových obchodnících a produktech, expanze SHowcase termínů cílí na nakupující v každé fázi nakupovacího procesu.

Použijte Showcase Ads, abyste dostali vaše jméno, značku a vaše produkty před co možná nejvíce nakupujících, co je to možné. Je to velmi silný nástroj, který napomáhá nakupujícím seznámit se s vaší značkou a s produkty, které máte v nabídce. Ať už se vaše SHowcase reklamy objevují u nerozhodných nakupujících ve fázi hledání nebo jsou to nakupující v pozdních fázích nakupovacího procesu, kteří jsou již připraveni na nákup, je třeba být vidět širokému publiku, což určitě nemůže uškodit.


Dejte si pozor na výkon specifických žádostí a žádostí hledání obsahující značky
Narůstající počet Showcase termínů expanduje hrací pole, aby zahrnulo nakupující, kteří jsou ještě na samém okraji nedotčení. Zatímco zůstává jedním velkým tajemstvím, jak dobře se daří specifickým termínům ve světě Showcase reklam, obchodní marketéři by si určitě měli dát pozor na specifické žádosti a žádosti hledání obsahující značky – hlavně během svátků.

Používejte mapování žádostí, abyste viděli, které skupiny reklam a specifických žádostí s klíčovými slovy se spojují. To vám dovolí posvítit si na to, jak dobře si tyto okrajová hledání vedou. Určitě se držte různých změn ve výkonu od jedné kampaně ke druhé a používejte tyto informace pro lepší a specifičtější klíčová slova.

Musíte znát rozdíl mezi negováním klíčových slov v nákupních a Showcase reklamách

Když dvě a více nákupních kampaní propagují ten samý produkt, prioritní nastavení (nízké, střední, vysoké) může být nastaveno pro každý z nich, abyste determinovali, která z kampaní a produktů jí nabízených by měla být přihozena do aukce. Toto nastavení může také pomoci ventilovat některá klíčová slova dál k širší veřejnosti.

Proces segmentace klíčových slov je poněkud odlišný pro Showcase reklamy. Podle Google je priorita kampaní nekompatibilní s Showcase reklamami. Pokud vytvoříte málo důležitou SHowcase kampaň, která bude obsahovat pouze klíčová slova, která jste negovali z těch vysoko-prioritních kampaní, ta s nižší prioritou nabere nejen ty svoje žádosti, které měla, ale také sebou vezme i některé žádosti negované z té s vyšší prioritou.

Nedívejte se na vaše nákupní kampaně, abyste doplnili vaše negativní klíčová slova pro SHowcase reklamy. Namísto to jednoduše negujte ta klíčová slova, která nechcete, aby se pro ně objevovala Showcase reklama.

Vybudujte jistou síť kampaní, která vynechá nechtěné produkty

Showcase reklamy vám nedovolují přihodit na produkt nebo dokonce na úroveň skupiny produktů. Protože je to tak, jak to je, zkuste se zamyslet nad budováním takové sítě kampaní, které by vyčlenily určité produkty, které se moc dobře neprodávají. To vám pomůže zaměřit se přímo na propagování těch produktů, které jsou základní oporou pro váš byznys a které vám pomohou dojít k vašim Showcase ads cílům.

Pokud se soustředíte na výkon běžných žádostí hledání, můžete například vyčlenit produkty vyšší cenové kategorie, takže budete ukazovat produkty, které jsou více dosažitelné a dostupné pro širší veřejnost.

Používejte hlášení hledaných termínů, abyste mohli vypíchnout ten správný moment pro nové reklamy.

Nechte výkon vašich žádostí informovat vaše kampaně. V Google Ads, používejte hlášení hledaných termínů, abyste určili, které žádosti jsou tím pohoným motorem vašeho provozu pro vaši stránku a které žádosti moc nevynikají. Tím, že budete aktivně využívat těchto hlášení, vypíchnete ten správný moment, ve kterém se vyplatí přijít s novou Showcase reklamou. Například, pokud máte nějakou reklamu na kuchyně nebo dokonce celou skupinu reklam a vidíte, že se žádosti hledání hrnou spíše pro kávovary, možná by bylo lepší vytvořit separátní reklamu specificky zacílenou na kávovary.

Vytvořte strategický přístup k video obsahu
Video v Showcase reklamách bude velmi důležitou součástí v maximalizaci povědomí o vaší značce. Před vypuštěním reklamy by ale obchodníci měli velmi důkladně zvážit jejich vývojový proces. Zamyslete se nad tím, jak by váš byznys mohl čerpat z přidání videa a jaký by byl účel toho videa v každé z vašich Showcase reklamě. Tyto faktory by měly sloužit jako páteř pro vaši strategii produkce videí.

Zkuste vzít v potaz všechno, co půjde do vývoje videa pro showcase reklamu. Od nápadu až po samotný střih a natáčení, video potřebuje hned několik různých spolupracujících klíčových faktorů z různých zdrojů. Vytvořte takovou obsahovou strategii pro video, která bude nejen hodná vašeho času, ale také času vašeho týmu.

Tyto taktiky mohou hrát velkou roli v tom, abyste dostali co možná nejvíce z Showcase reklam tyto svátky. S těmito nejrůznějšími triky a tipy můžete vzít sváteční mánii nakupování jedním tahem a ještě dál, než jste si vůbec mysleli.