Více než 1600 změn během posledního roku

Společnost Google na sobě neustále pracuje a přichází se změnami, které mají vliv na vyhledávání, SEO optimalizaci, ale i uživatele. Za poslední rok jich bylo konkrétně více než 1 600 a zasáhly takřka všechny součásti systému vyhledávání. Kromě změn také proběhlo více jak 9 800 experimentů s návštěvností, 18 015 specializovaných experimentů a 130 336 testů kvality vyhledávání.Zdroje statistik
Údaje jsou nyní přístupné každému a to díky znovuoživení How Search Work, které bylo spuštěno v roce 2013. Tato webová stránka nabízí údaje o počtu testů, jejich zaměření a také o změnách, které během uplynulých let proběhly.

I přes to, že jsou k dispozici zajímavé statistiky, není možné zjistit, kolik změn bylo zaměřeno na samotné vyhledávání, uživatele nebo vnitřní části systému. Možná se ale těchto informací dočkáme a to v několika příštích týdnech.

Jedno je ale jisté, Google nezahálí a pravidelně nejen přidává nové nástroje, ale zároveň testuje i ty stávající.

O těch největších updatech a změnách Vás pravidelně informujeme a je možné si je zpětně dohledat. Uvidíme, zda se i další rok ponese ve znamení změn a testů a zda se dočkáme nějakých velkých změn, které zasáhnou uživatelské prostředí, vyhledávání nebo samotnou SEO optimalizaci.

Rozhodně se vyplatí, celý proces sledovat a reagovat na informace, které přichází od Googlu, odborníků na vyhledávání nebo z konferencí, které se konají každý rok a odhalují budoucí vývoj vyhledávání i celého odvětví SEO optimalizace. Menšími zdroji informací mohou být také některé webové stránky Googlu, Twitterové účty zaměstnanců nebo weby specializující se na toto odvětví.