Více než 1600 změn během posledního roku

Společnost Google na sobě neustále pracuje a přichází se změnami, které mají vliv na vyhledávání, SEO optimalizaci, ale i uživatele. Za poslední rok jich bylo konkrétně více než 1 600 a zasáhly takřka všechny součásti systému vyhledávání. Kromě změn také proběhlo více jak 9 800 experimentů s návštěvností, 18 015 specializovaných experimentů a 130 336 testů kvality vyhledávání.


 
Zdroje statistik
Údaje jsou nyní přístupné každému a to díky znovuoživení How Search Work, které bylo spuštěno v roce 2013. Tato webová stránka nabízí údaje o počtu testů, jejich zaměření a také o změnách, které během uplynulých let proběhly.
 
I přes to, že jsou k dispozici zajímavé statistiky, není možné zjistit, kolik změn bylo zaměřeno na samotné vyhledávání, uživatele nebo vnitřní části systému. Možná se ale těchto informací dočkáme a to v několika příštích týdnech.
 
Jedno je ale jisté, Google nezahálí a pravidelně nejen přidává nové nástroje, ale zároveň testuje i ty stávající.
 
O těch největších updatech a změnách Vás pravidelně informujeme a je možné si je zpětně dohledat. Uvidíme, zda se i další rok ponese ve znamení změn a testů a zda se dočkáme nějakých velkých změn, které zasáhnou uživatelské prostředí, vyhledávání nebo samotnou SEO optimalizaci.
 
Rozhodně se vyplatí, celý proces sledovat a reagovat na informace, které přichází od Googlu, odborníků na vyhledávání nebo z konferencí, které se konají každý rok a odhalují budoucí vývoj vyhledávání i celého odvětví SEO optimalizace. Menšími zdroji informací mohou být také některé webové stránky Googlu, Twitterové účty zaměstnanců nebo weby specializující se na toto odvětví.
 

Více než 1600 změn během posledního roku
4.3 (86.67%)9