Nahraďte Viagru přírodními léky


Že je Viagra syntetickým produktem z laboratoře firmy Pfizer, není žádným tajemstvím. Jde o přípravek na bázi Slidenafilu – látky, která v organismu působí mimo jiné i na prokrvení penisu a udržení erekce. Problémy jsou tu ale hned dva. Za prvé se tím neřeší příčina problémů s erekcí a za druhé je zapotřebí vyjádření lékaře vzhledem k nebezpečí výskytu i poměrně závažných nežádoucích účinků. Muži, kteří spoléhají na černý trh a nakupují Viagru s cenou bez receptu a její generika bez lékařského dohledu, velmi riskují, a to dokonce i svůj život. Jsou známy případy úmrtí po požití Viagry i v naší zemi.

šťastný pár

V současné době je však mezi lidmi již poměrně do značné míry rozšířený názor, že je bezpečnější užívat přírodní léky a také se zdravěji – přirozeněji stravovat. Toto si uvědomíte například při pohledu do historie – zatímco na počátku devadesátých let se u nás prodejny zdravé výživy prakticky nevyskytovaly, dnes jich jsou tisíce a mnohé z nich také prodávají zboží přes e-shop.

muž a žena

Kdo se pak chopí vlastní vůle a dodržuje zdravější stravovací návyky, snadno se pak také dopracuje k uvědomění, že kromě nevhodné stravy je velkým viníkem všech civilizačních chorob stres. Ten pochopitelně zasahuje i do sexuality a má přímý vliv na erekci. Funguje to například tak, že zvýšené vylučování stresových hormonů potlačí tvorbu testosteronu, a bez něj si (nejen) v sexu prostě neškrtnete. Je tedy zapotřebí zapracovat na stresových vlivech a ze svého života je postupně odstraňovat.

Zbavit se stresu ze dne na den ale nejde a není to vůbec snadné, proto jsou nám tu nápomocné speciální byliny, známé již v indické Ájurvédě nebo v TČM (Tradiční čínské medicíně). Říká se jim souhrnně adaptogeny, protože adaptují organismus na stres tím, že snižují vylučování stresových hormonů a podporují tvorbu testosteronu. Do rodiny adaptogenů patří například Ashwagandha, Maca peruánská, Korejský ženšen, Sibiřský ženšen Eleuterokok a Kotvičník zemní.