Zdravé svačinky, které zasytí a pohladí chuťové pohárky

Doba se změnila s ním i pohled na naše stravování. Zatímco v někdejších dobách bylo zcela normální sejít se k nedělnímu obědu, dnes tento zvyk vídáme jen sporadicky. Zkrátka jídlo odsouváme na vedlejší kolej a jíme ve spěchu. Celkově se doba velmi urychlila, a pokud s ní chceme držet krok, tak na něco takového jako je hodinová pauza na oběd není čas, o svačinách ani nemluvě. Přitom naše tělo je na jídle závislé, je to právě jídlo, ze kterého si bere potřebnou energii pro svůj provoz.

rychlá svačinka

Mnoho z nás argumentuje tím, že na snídani nebo svačiny zkrátka nemá čas, jejich příprava je zdlouhavá a náročná a je mnohem jednodušší sáhnout už po hotovém, i když ne vždy úplně zdravém, výrobku nebo nejíst vůbec. Přitom to není vůbec pravda, snídaně nebo svačina může být hotová za pár minut. Ukážeme vám několik zdravých svačin, které jsou hotové za pár minut, skvěle chutnají a navíc jsou ještě zdravé.

Potrpíte si na sladkém? Tak by ve vaší svačinové krabičce neměly chybět oříšky, sušené ovoce mrazem Nakliceno, ovesné tyčinky nebo třeba domácí granola s jogurtem. Navíc takovou svačinku můžete postupně uzobávat během práce. Ovoce a ovesné vločky obsahují spoustu vlákniny, ořechy zase zdravý podíl tuků, zasytí vás tak na hodně dlouhou dobu a vás nebudou přepadávat chutě na sladké.

čerstvá granola

Máte raději slané svačinky? Žádný problém! Takový celozrnný toast s čerstvě připravenou pomazánkou, šunkou a avokádem také nemusí být k zahození. Příprava domácí pomazánky je sice časově náročnější, ale klidně si jí můžete připravit den předem do krabičky.

Pokud přeci jenom nestíháte nebo se vám zkrátka nechce po večer připravovat svačiny na další den, po cestě do práce se zastavte ve fresh baru, kde vám dle chuti namíchají zeleninové nebo ovocné smoothie, které dokáže zahnat i větší hlad a přitom obsahuje vyváženou porci živin, vitamínů a minerálů.

4.2/5 - (4 votes)